27. July |
16:00 |
Fredrikstad v Rosenborg |
Tippeligaen |
|
16:00 |
Litex Lovech v Hebar |
Bulgaria A Grupa |
|
16:00 |
Sion v Lausanne |
Super League |
|
16:00 |
Grasshoppers v Luzern |
Super League |
|
16:00 |
CSM Iasi v FC Buzau |
Romania Liga I |
|
16:15 |
KFCO Beerschot-Wilrijk v Oud-Heverlee |
Jupiler League |
|
16:30 |
D. Copiapo v Coquimbo |
Chile Primera Division |
|
16:30 |
Chernomorets N. v Ural S.R |
Russia SUPRA-Championship |
|
17:00 |
Fakel v Akron Tolyatti |
Russische Premier League |
|
18:00 |
Halmstad v IFK Varnamo |
Allsvenskan |
|
18:00 |
Independiente Rivadavia v Independiente |
Torneo Inicial |
|
18:00 |
Slavia Prague v Budejovice |
Czech Republic Gambrinus League |
|
18:00 |
Sporting Cristal v Cienciano |
Peru Primera División |
|
18:15 |
Widzew Lodz v Lech Poznan |
Ekstraklasa |
|
18:15 |
Slavia Sofia v PFC Ludogorets Razgrad |
Bulgaria A Grupa |
|
18:15 |
Domzale v Mura |
Slovenia PrvaLiga |
|
18:30 |
Basel v Lugano |
Super League |
|
18:45 |
Anderlecht v St.Truiden |
Jupiler League |
|
19:00 |
Union Espanola v Cobresal |
Chile Primera Division |
|
19:00 |
Real Santa Cruz v Oriente Petrolero |
Bolivia |
|
19:00 |
Sepsi OSK v Dinamo Bucuresti |
Romania Liga I |
|
20:00 |
San Lorenzo v Newells Old Boys |
Torneo Inicial |
|
20:00 |
Mirassol v Operario Ferroviario |
Brazil Serie B |
|
20:00 |
Coritiba v Chapecoense AF |
Brazil Serie B |
|
20:00 |
Sportivo Ameliano v Tacuary |
Paraguay |
|
20:15 |
Asociacion Deportiva Tarma v Santa Rosa |
Peru Primera División |
|
20:30 |
Montevideo Wanderers v Deportivo Maldonado |
Uruguay Primera Division |
|
20:30 |
Club Atletico Penarol v Defensor Sporting |
Uruguay Primera Division |
|
21:00 |
Sport v Ponte Preta |
Brazil Serie B |
|
21:00 |
Once Caldas v Atletico Nacional |
Colombia Liga Postobón |
|
21:30 |
Colo Colo v O'Higgins |
Chile Primera Division |
|
21:30 |
The Strongest v Aurora |
Bolivia |
|
22:00 |
Rosario Central v Huracan |
Torneo Inicial |
|
22:00 |
Palmeiras v Vitoria |
Serie A |
|
22:00 |
Juventude v Criciuma |
Serie A |
|
22:30 |
Luqueno v Sol de America |
Paraguay |
|
23:00 |
Bahia v Internacional |
Serie A |
|
23:10 |
Santa Fe v La Equidad |
Colombia Liga Postobón |
|
28. July |
00:00 |
Jorge Wilstermann v Royal Pari |
Bolivia |
|
00:30 |
Botafogo RJ v Cruzeiro |
Serie A |
|
00:30 |
Fortaleza v Sao Paulo |
Serie A |
|
01:20 |
Independiente Medellin v Atletico Junior |
Colombia Liga Postobón |
|
10:00 |
Pohang Steelers v Sangju Sangmu |
South Korea K. League Classic |
|
10:00 |
Chunnam Dragons v Seoul E-Land FC |
South Korea National League |
|
10:00 |
Gyeongnam FC v Cheonan City |
South Korea National League |
|
11:00 |
GIF Sundsvall v Trelleborgs FF |
Superettan |
|
11:00 |
L. Metalurgs v Valmieras FK |
Latvia Virsliga |
|
11:30 |
Genk v Standard Liege |
Jupiler League |
|
11:35 |
Qingdao Jonoon v Meizhou Kejia |
China Super League |
|
11:35 |
Hangzhou Greentown v Chengdu Qianbao FC |
China Super League |
|
12:00 |
Haka v Gnistan |
Finland Veikkausliga |
|
12:00 |
Henan Jianye v Shandong Luneng |
China Super League |
|
12:00 |
Khimki v Spartak Moscow |
Russische Premier League |
|
12:15 |
Servette v Yverdon |
Super League |
|
12:30 |
Liberec v Sigma Olomouc |
Czech Republic Gambrinus League |
|
12:45 |
Zaglebie Lubin v Pogon Szczecin |
Ekstraklasa |
|
13:00 |
Landskrona v Gefle |
Superettan |
|
13:00 |
IK Brage v Oerebro |
Superettan |
|
13:00 |
FK Jelgava v Auda |
Latvia Virsliga |
|
14:00 |
EIF v KuPS |
Finland Veikkausliga |
|
14:00 |
Bragantino v Fluminense |
Serie A |
|
14:00 |
Kortrijk v Gent |
Jupiler League |
|
14:30 |
FC Zurich v Winterthur |
Super League |
|
14:30 |
Hammarby v Mjallby |
Allsvenskan |
|
14:30 |
Elfsborg v Djurgaarden |
Allsvenskan |
|
14:30 |
Hacken v Västerås SK |
Allsvenskan |
|
14:30 |
St.Gallen v Young Boys |
Super League |
|
14:30 |
Thun v FC Vaduz |
Switzerland Challenge League |
|
14:30 |
Gazovik Orenburg v Terek Grozny |
Russische Premier League |
|
15:00 |
Lillestrøm v Sarpsborg 08 |
Tippeligaen |
|
15:00 |
Odd Ballklubb v Strømsgodset |
Tippeligaen |
|
15:00 |
Sandefjord v FK Haugesund |
Tippeligaen |
|
15:00 |
Tromsø v Kristiansund BK |
Tippeligaen |
|
15:00 |
FC Caramba Riga v BFC Daugava |
Latvia Virsliga |
|
15:00 |
Banik Ostrava v Jablonec |
Czech Republic Gambrinus League |
|
15:00 |
M Boleslav v Slovacko |
Czech Republic Gambrinus League |
|
15:25 |
Suduva v FA Siauliai |
Lithuania A Lyga |
|
15:30 |
Cerro v Rampla Juniors |
Uruguay Primera Division |
|
15:30 |
VPS v IFK Mariehamn |
Finland Veikkausliga |
|
15:30 |
Piast Gliwice v Slask Wroclaw |
Ekstraklasa |
|
15:30 |
NK Celje v Maribor |
Slovenia PrvaLiga |
|
15:30 |
Shinnik Yaroslavl v Tyumen |
Russia SUPRA-Championship |
|
16:00 |
FC Kuressaare v Parnu JK Vaprus |
Estonia Meistriliiga |
|
16:00 |
CSKA 1948 v Spartak Varna |
Bulgaria A Grupa |
|
16:00 |
FC Viitorul Constanta v Botosani |
Romania Liga I |
|
16:00 |
Dinamo St Petersburg v SKA-Energiya |
Russia SUPRA-Championship |
|
16:00 |
Alania-D Vladikavkaz v Rodina |
Russia SUPRA-Championship |
|
16:30 |
Sporting Charleroi v Antwerp |
Jupiler League |
|
16:30 |
Chayka v Neftekhimik |
Russia SUPRA-Championship |
|
17:00 |
IA Akranes v Stjarnan |
Iceland PEPSI deildin |
|
17:00 |
FC Krasnodar v Makhachkala |
Russische Premier League |
|
17:15 |
Westerlo v Cercle Bruges |
Jupiler League |
|
17:15 |
Viking v Molde |
Tippeligaen |
|
18:00 |
Nacional v Boston River |
Uruguay Primera Division |
|
18:00 |
Banfield v Talleres |
Torneo Inicial |
|
18:00 |
Estudiantes v Gimnasia LP |
Torneo Inicial |
|
18:00 |
Viktoria Plzen v Hradec Kralove |
Czech Republic Gambrinus League |
|
18:00 |
Danubio v Liverpool FC |
Uruguay Primera Division |
|
18:15 |
Korona Kielce v Legia Warszawa |
Ekstraklasa |
|
18:15 |
Botev Plovdiv v Lokomotiv Plovdiv |
Bulgaria A Grupa |
|
18:15 |
Koper v Ol Ljubljana |
Slovenia PrvaLiga |
|
19:00 |
Atletico Nublense v Universidad Catolica |
Chile Primera Division |
|
19:00 |
Flamengo v Atletico GO |
Serie A |
|
19:00 |
Guarani v Brusque |
Brazil Serie B |
|
19:00 |
Guabira v GV San Jose |
Bolivia |
|
19:00 |
CFR Cluj v CS Universitatea Craiova |
Romania Liga I |
|
19:15 |
Vikingur R. v HK |
Iceland PEPSI deildin |
|
19:15 |
Valur v Breidablik |
Iceland PEPSI deildin |
|
20:00 |
Chico FC v Envigado |
Colombia Liga Postobón |
|
20:00 |
General Caballero JLM v Olimpia |
Paraguay |
|
20:00 |
Bucaramanga v CD Jaguares |
Colombia Liga Postobón |
|
20:00 |
America de Cali v Tolima |
Colombia Liga Postobón |
|
20:00 |
Itagui v Patriotas |
Colombia Liga Postobón |
|
20:15 |
Racing Club v Union |
Torneo Inicial |
|
21:30 |
River Plate v Sarmiento |
Torneo Inicial |
|
21:30 |
Audax Italiano v Univ. de Chile |
Chile Primera Division |
|
21:30 |
America MG v Ceara |
Brazil Serie B |
|
21:30 |
CRB v Santos FC |
Brazil Serie B |
|
21:30 |
Nacional Potosi v Bolivar |
Bolivia |
|
22:00 |
Cuiaba v Atletico PR |
Serie A |
|
22:00 |
Atletico MG v Corinthians |
Serie A |
|
22:00 |
Gremio v Vasco da Gama |
Serie A |
|
22:30 |
Libertad v Nacional |
Paraguay |
|
22:30 |
A. Petrolera v Millonarios |
Colombia Liga Postobón |
|
23:30 |
Instituto v Boca Juniors |
Torneo Inicial |
|
23:30 |
Always Ready v Universitario de Vinto |
Bolivia |
|
29. July |
00:00 |
U.La Calera v Huachipato |
Chile Primera Division |
|
00:45 |
Deportivo Pasto v Deportivo Pereira |
Colombia Liga Postobón |
|
10:30 |
Gimpo Citizen v Suwon S.B. |
South Korea National League |
|
10:30 |
Busan I'Park v Chungbuk Cheongju FC |
South Korea National League |
|
11:35 |
Wuhan Three Towns v Shanghai Greenland Shenhua |
China Super League |
|
16:00 |
Zalgiris Vilnius v Dainava Alytus |
Lithuania A Lyga |
|
16:00 |
B68 Toftir v NSI Runavik |
Faroe Islands Effodeildin |
|
16:00 |
Beroe v Lokomotiv Sofia |
Bulgaria A Grupa |
|
16:00 |
UTA Batrana Doamna v Universitatea Cluj |
Romania Liga I |
|
17:00 |
AIK v Gais |
Allsvenskan |
|
17:00 |
Oergryte v IK Oddevold |
Superettan |
|
17:00 |
Helsingborg v Oesters IF |
Superettan |
|
17:00 |
Rakow Czestochowa v Cracovia Krakow |
Ekstraklasa |
|
17:30 |
FC Rotor Volgograd v Arsenal Tula |
Russia SUPRA-Championship |
|
18:00 |
KR Reykjavik v KA Akureyri |
Iceland PEPSI deildin |
|
18:00 |
Barracas Central v Atletico Tucuman |
Torneo Inicial |
|
18:00 |
River Plate v Racing |
Uruguay Primera Division |
|
18:15 |
Cherno More Varna v Septemvri Sofia |
Bulgaria A Grupa |
|
18:15 |
NK Bravo v Primorje |
Slovenia PrvaLiga |
|
19:00 |
Petrolul Ploiesti v Rapid Bucuresti |
Romania Liga I |
|
19:30 |
Defensa y Justicia v Club Atletico Platense |
Torneo Inicial |
|
20:00 |
Deportivo Garcilaso v Real Garcilaso |
Peru Primera División |
|
21:30 |
Paysandu v Novorizontino |
Brazil Serie B |
|
21:45 |
Tigre v Deportivo Riestra |
Torneo Inicial |
|